ما را چه می شود ؟؟؟

سلام

      لباست را هم که درست کنی باز دیگرانی هستند که بد نگاهت کنند . حتی اگر در گونی هم بروی , فقط نامت زن باشد همین کافیست که چنان به همان گونی خیره شوند و اسکنت کنند که تمام زوایای بدنت را هم ببینند .

      این دردناک است که وقتی از کنار مردی رد می شوی که به قول خودش محاسن کاملی هم دارد و تسبیحی هم در دستانش می چرخد , سر تا پایت را چنان نگاه کند که گویی چیزی بر تن نداری و بشنوی که می گوید تبارک ا.. احسن الخالقین یا ماشا ا..

     این دردناک است که مردی که کت و شلواری ملیونی پوشیده و کفش چند صد هزار تومانی هم به پا دارد و خلاصه ظاهری آنچنانی و ماشینی آنچنانی تر بزرگراهی را کامل اسکورتت کند و وقتی از ماشین پیاده می شوی که خریدی از سوپر مارکت سر کوچه ات بکنی از ماشینش بپرد پایین و بگوید خانم افتخار میدهید .. و بعد تو نگذاری حرفش تمام شود و حلقه ات را نشان دهی و بگویی من متاهلم و بشنوی که می گوید خب من هم متاهلم چه اشکالی دارد !!!!!

     بعد می روی حلقه ایی می خری پر از نگین و درشت به جای آن رینگ ساده ات که فقط دو ردیف ریز نگین داشته و دستت می کنی شاید چشم زهر شود برای چشمان ناپاک ولی باز همان ها را می شنوی و فرقی هم ندارد طرف ظاهر معتقدی داشته باشد یا نه . موهایش فرق کج و بچه مثبت باشد یا ژل زده و ژیگول . تسبیح دستش باشد یا سه چهار گوشی موبایل مارک خفن . انگشتر عقیق داشته باشد یا طلا . در هر حال همین که مرد باشد کافیست . 

     این دردناک است که نشسته ایی در آرایشگاه و می شنوی مادر و دختری بحث می کنند در مورد دوستان پسر دختر . مادر می گوید چه دختر احمقی دارم من . می گم اون ... بیشتر خرجت می کنه با اون بیشتر بچرخ . آخه بیچاره وقتت رو گذاشتی با اون دو تا ... می گذرونی که چی ؟ فقط یه رستوران , یه کادوی ...؟ این ... خوبه که خوب پول خرجت می کنه .

     این دردناک است که دختری ایستاده و صفی ماشین راه بندان کرده اند و دختر می چرخد بینشان که انتخاب کند و سرش را در ماشین می برد و چیزی می گوید و چیزی می شنود و بعدی ...  تا معامله اش بشود . این دختر کارش است و به هر دلیل درست و غلط روش کسب درآمدش ولی همین ها باعث شده اند که حتی اگر روزی ماشین نداشته باشی جرات نکنی کنار خیابان بایستی برای تاکسی .

     این دردناک است که دختر و پسر با هم دوست می شوند فقط برای سر کیسه کردن همدیگر . دختر فقط پول پسر را می خواهد و جدیدا هم که بسیار مد شده که پسران هم دختران را سرکیسه می کنند . نمونه شان را کم ندیده ام . معمولا هم می روند با دختران از خودشان بزرگتر و مستقل مالی و دختر هم طبق غریزه اش مادری می کند و از همه چیز مایه می گذارد و سر تا پای پسر را نو نوار می کند و پول در جیبش هم می گذاردو ...   . تازه به خود هم می بالد که فلان سال سن دارد و آنقدر هنوز جذاب است که جوانترها می خواهندش.

     این دردناک است که وارد جمعی به اصطلاح متشخص و تحصیلکرده آن هم از نوع روانشناسی اش شوی و یکی از همان آقای دکترهایی که خیلی ها هم می شناسندش و دک و پزی برای خودش دارد و در مقوله ی تعریف عشق و چگونه پایدارش کنیم در محافل رسمی داد سخن ها داده باشد و بعد در آن جمع دوستانه بگوید آخر کدام مرد می تواند بیست سال عاشق زنی بماند؟؟ باید تجربه های آزاد در کنار تاهل وجود داشته باشد و ...

     این دردناک است که دوست انسان شناست که تازه ادعایش گوش فلک را هم پاره می کند در زمینه ی پژوهش هایش و شناخت از انسانها بگوید از نظر او همه ی مردها خیانت می کنند و توصیه کند تو زودتر این کار را بکنی که اگر روزی در حقت خیانتی شد ناراحت نشوی و بگویی من زودتر انجامش دادم  و بگوید تازه نمی دانی چقدر هم در روحیه ات اثر دارد و کلی سرحالت می کند .

     این دردناک است که بفهمی چندتایی از دوستانی که تو و همسرت دوست می پنداشتی شان , شرط بندی راه انداخته اند بر سر زندگی تان که تا چند سال دیگر دوام می آورد و کاغذی را ببینی که یکی از آنها خط و نشانی کشیده در آن در یک سال پیشتر , که اینها تا سال آینده ... طلاق ... .

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

امروز با تمام وجودم درک کردم که  نفسم به نفسش گرم است و او تنها دل آشنای من است و او که نباشد من غریبم در شهری که آشنا و فامیلم کم نیست و درست همان زمان پیغام همسر آمد که چقدر غریبم در میان این همه فامیل بدون تو ...  و من مبهوت ماندم از این احساس مشترک .

( همسر سفری سه روزه رفته با پدر و مادرش برای شرکت در ختم یکی از بستگان )

/ 14 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
nazi

azizam :((( oon paragerafe akharish az hame bad tar bood rasti man nemitoonam peydat konam to addam kon

باران

جانا سخن از زبان ما می گویی.......

نوا

قسمت اول مطلبت حسابی توپموپرکرده بود اما حلاوت این عشق شما کلا منوبردتویک فازدیگه.عشقتون مستدام

فاطمه

آدم حتی از نگاهشون میترسه چه برسه با یک قدم اون طرف تر نگاه! ایشالا که همیشه با هم باشیــــد [قلب]

منگول

سلام دوست جون اهنگت منو با خودش برد اونم به جاهای خیلی خیلی خوب یه جای دور به به منم نفسم به نفسش گرمه اشک میریزم با اهنگ و کیف میکنم و به نفسهایی که باهاش میکشم فکر میکنم دوست بمونیم؟

منگول

اقا شرمنده وقتی که رفتم دیدم یه وبلاگ دیگه هم بازه که اهنگ ماله اون وبلاگه ولی من که داشتم وبلاگ شما رو میخوندم حس کردم ماله وبلاگ شماست[خجالت]