اشتباه از کیست ؟؟

سلام

     چند باری آمدم این مطلب را بنویسم دلم لرزید و عقب کشیدم که نکند کسی که برایش اتفاق افتاده این جا را بخواند و دلخور شود و هزار اما و اگر دیگر , امروز اما تصمیمم را گرفتم . شاید نوشتنش هشدار باشد.

    چند هفته پیش بود. دکتر ... دکترای آسیب شناسی اجتماعی تماسی با من گرفت که در موردی مشورت کند برای پیدا کردن راه حل حقوقی اش . من اما بعد از پایان مکامله با اینکه نمونه اش را کم ندیده بودم در درونم آشوب شده بود .

    قصه از آنجا شروع می شود که دخترک چهار ساله ایی شاهد رابطه ی یکی از اقوامشان با همسرش بوده است و مادر دخترک به جای اینکه راه حلی برای این دیده ی دخترش پیدا کند و درست با این قضیه برخورد کند او را به باد کتک می گیرد و این برخورد باعث کنجکاوی بیشتر دخترک می شود و قایم شدنش در هر جایی که امکان دیدن این صحنه را داشته باشد و نهایتا بلوغ زودرس ..

    مادر دخترک چند سالی بعد از دنیا می رود . دخترک در چهارده سالگی اش روزی خودش را در کمد اطاق خواهرش قایم می کند تا شاهد رابطه ی او با دوست پسرش باشد . خواهر و دوستش می فهمند و برای اینکه بترسانندش و دهانش را ببندند , دوست خواهر به دخترک تج # اوز می کند . 

    پدر هم ازدواج کرده است مجدد . خانم جدید هم از مشکلات شدید جن #‌ سی رنج می برد و با پدر دخترک هم مشکلات عدیده دارد . رابطه ی عاطفی شدیدی بین دخترک و همسر پدر شکل می گیرد و منتهی به روابط جن #‌سی می شود . پدر هم بعد از چند سالی از دنیا می رود و این رابطه میان دخترک و خانم هم چنان ادامه دارد تا به امروز که دخترک دیگر دخترک نیست و جوان زیبا و رعناییست . دخترک عاشق شده است . خانم می گوید اگر بخواهی ازدواج کنی من تمام فیلم هایمان با هم را به همسرت نشان خواهم داد و ...

     خلاصه اینکه بلوایی شده است . دکتر قصه ی من می گوید دخترک در پی راه حل حقوقی است ولی حتی حاضر نیست در هیچ دادگاهی هم بگوید ناخواسته بوده و مجبور , بلکه می گوید با رضایتش بوده و خانم را متهم نمی کند و تنها می خواهد ساکتش کند و خانم هم از آن طرف می گوید جوانی و پول و زندگی ام را پای این دختر گذاشته ام و هر جا لازم باشد حتی اگر به مجازاتم بیانجامد فیلم ها را نشان خواهم داد و دکتر قصه ی من هم می گوید این کار از او بعید نیست.

      از نظر من اما راه حلی ندارد مگر دختر دل به دریا بزند و به کل ماجرا اعتراف کند و مجازاتش را هم بپذیرد و ...

     در واقع اما دخترک صلاحیت ازدواج را هم ندارد و به قول دکتر ما , ابتدا باید کلی روان درمانی و دارو درمانی شود , شاید بتواند باقی زندگی اش را طبیعی بگذراند وگرنه این عشق تنها برای مدتیست و باز برمی گردد به همان زندگی گذشته اش و زندگی پسری را هم به نابودی می کشاند .  

خودتان قضاوت کنید چه کسی مقصر است این زندگی را ؟؟؟

      برای نداشتن قضاوت نادرست از نوشته ام لازم است توضیح دهم , پدر یا مادر جدید بودن و داشتن ( به اصطلاح غلط و نادرست عامیانه ناپدری و نامادری ) بسیار هم می تواند خوشبختی آور باشد و ترسناک نیست . من در اکثر موارد خوبش را دیده ام , نمونه اش خاله ی خود من . اشتباه زمانیست که انتخاب همسر جدید توسط مادر و یا پدر نادرست است و دقت لازم صورت نگیرد و پدر و مادر بی توجه به تغییرات روانی فرزندشان می شوند و صد البته بدترش زمانی است که مشاور را هم قبول نداشته باشیم و فرزندمان را هر از گاهی برای روانکاوی نزد مشاور نبریم و نفهمیم که سرشار از مشکلات شده است .

..................................................................

    دوستان عزیزم هزاران بار سپاسگذارم از لطف و مهر بی دریغتان . حال و روز من بهتر است و در طول روز قند کنترل شده ایی دارم ولی هنوز ناشتای صبحم بالا است و انسولین آخر شب که هر روز هم پزشکم واحدش را بالاتر میبرد از پسش برنیامده است .. جوجه هم که جایش خوب است و برای همه ی خاله هایش جیک جیک می کند .

/ 11 نظر / 6 بازدید
نمایش نظرات قبلی
عسل

چقدر درناک...وای امیدوارم هر چه زودتر قند خونت پایین بیاد و هر اونچه که برات خیره پیش بیاد عزیزم

باران

وای خدای مننننننننننننننننننننننننننننننننننننننننن................ حالم بد شد مانا........دارم بالا میارم از اینهمه تلخی و مشکل.....

سهیلا

قربونت برم مامان جان . مواظب خودت باش به این حرفای بد هم گوش نکن . نو الان باید هم نفس فرشته ها باشی[ماچ]

نوا

نمیدانم برای این مطلب چی باید بگم؟آخه چرا؟متهمین که کوتاهی کردن الان نیستن ولی کی میتونه مشکل این آدم را حل کنه؟

بهار

ای بابا چه اتفاقاتی می افته ها این رابطه جنسی هم مصیبتی شده .... اون خانوم چه قاطیه !!!! قربون جوجه برم که داره قلبش شکل میگیره [ماچ]

بانو سرن (خاکستر و بانو)

می بینی گاهی همین زندگی عادی که برایمان کسل کننده می شو آرزوی خیلی هاست. جوجه جان تا می توانی تکون بخور و دست و پا دار هم که شدی همیشه دست و پایت را دراز کن و کشو قوس بیا و خودت را جمع نکن. اصلا هم لازم نیست ملاحظه مامانتو بکنیها[شیطان]

بیتا

چی بگم مانا...بگم لعنت به پدرومادرایی که ماهارو خوب تربیت نکردن که بتونیم درست تربیت کنیم؟اونوقت که باید لعنت بفرستیم به کل جدوآبادمون اون هم بی فایده..این درده..مریضیه...باید علاج بشه...مجازات راه حل نیست...ولی من وتو کاره ای نیستیم وقتی قانون میگه باید مجازات بشه...لعنت به این قانننننننون لعنتی..لعنت... وروزبروز آمار لزبین دردخترابالا میره....داریم به کجامیریم مانا...

فاطمه

سلام[ماچ] چه دردناک .. اعتراف کردنم باعث آبرو رفتنش میشه .. کاش نامادری ملاحضه بکنه که نمیکنه! جوجه[قلب]

ندا

متاسفم.... جیک جیک جیک[ماچ]