...

سلام

گاه خسته می شوی .. دیگر ظرفیت هیچ چیز را نداری .. دلت می خواهد مانند پرنده بال بزنی و ساعتی را آزاد برای خودت باشی .. گاه درمی مانی دیگر نمی دانی چه کنی تا کمی آرام شوی ...

من سخت می گیرم یا سخت است برای همه ؟؟ می گویند خیلی می خواهی اصولی رفتار کنی .. می گویند بچه را هر طور بگیری بزرگ می شود .. قبول دارم هر طور بگیری بزرگ می شوی . حتی اگر بی مهری اش کنی . حتی اگر ساعتها نگاهش نکنی و فقط سیرش کنی و نیازهای طبیعی اش را برآورده کنی . حتی اگر بزنی اش باز هم بزرگ می شود . هرجور بگیری نهایتا بزرگ می شود .. 

ولی برای من این هرجور بگیری بی معناست ، حالا چه از نظر عده ایی سخت گرفته باشم و چه ساده ... 

گاهی احساس می کنم حس مادری ام خط خطی شده ... گاهی احساس می کنم بی مهرش کرده ام ... گاهی احساس می کنم کم می گذارمش ... گاهی احساس می کنم نگاهش ناراضی است ... گاهی احساس می کنم خوب نیستم و پشیمان است از انتخابش ... گاهی احساس می کنم ... و این همه گاهی احساس می کنم است که می شود فشاری که رفته روی شانزده و من دارم خودم را داغان می کنم زیر این همه فشار ..

حالا حتی به خودم ، احساسم و تلاشم شک !! که نه ، بدبین شده ام ، کافی است کسی در مورد چیزی مربوط به دخترکم اظهارنظری کند که کمی بوی چرا ، چطور یا فکر نمی کنی اینطور باشد بهتر است را بدهد ، دیگر خودم را قیمه قیمه می کنم .

من هر جور نمی گیرم ولی می دانم این میان دارم خودم را از پا در می آورم . 

انگار شده ام شیر ماده ایی که دلش نمی خواهد کسی چپ از کنار فرزندش رد شود که حتی پدرش هم اگر اخمی بکند یا بگوید وای باز هم شروع کرد مثلا به گریه ، من غران می شوم و می خواهم حتی او را هم بدرم که نگو .. 

/ 8 نظر / 5 بازدید
ایران شاد

با سلام خدمت شما وبلاگ نویس محترم انصافا وبلاگ زیبایی دارین.این رو جدی میگم... به ما هم سر بزن ونظر بده ولطفا در نظر سنجی ها شرکت کن امیدوارم موفق باشین.

خانوم معلم

تا حدی این احساسات طبیعی است ولی باید سعی کنید که تحمل خود را بالا ببرید

آذین

عزیز دلم! نگران نباش. این حسها و دلشوره ها طبیعیه. تو داری تجربه جدید و خیلی خیلی سخت و پر مسئولیتی رو میگذرونی. خستگی ها و استرس ها و تغییرات هورمونی بعد از زایمان هم مزید بر علت میشه . فقط سعی کن آرامش داشته باشی.

دلربا

مادری دیگه گلم....مادرهیچ چیز جزبچه ش نمیبینه..

honey

مادر نیستم اما معلم بودم حس مسئولیت باعث تمام این فشارهاست بانوی ابو ایینه خودتون رو مسئول میدونید و به خودتون فشار میارید که بهترین ها رو واسه کوچولو بخواید نگران نباشید این روزها زودی میگذرن و فقط خاطرات خوبشون میمونه تو ذهنتون اطذافیان واقعا گاهی ادم رو کلافه می کنن مخصوصا وقتی میبنن تازه کاری و می خوان بازی رو یادت بدن شادکام باشید و از بزرگ شدن نی نی لذت ببرید

بانو سرن

تو یه مادر مسئولیت پذیری که قدر گلشو می دونه

گلابتون بانو

می دونم دست خودت نیست اما سعی کم کم حساسیتت رو کم کنی. این همه حساسیت نه برای خودت خوبه, نه دخترت و نه همسرت. باعث میشه خودت رو از بین ببری, دخترت نازنازی و وابسته بار بیاد و از همسرت دور بشی. هیچ کس نمی تونه مادر کاملی باشه. فقط باید سعی کنیم مادر کافی باشیم!

باران

مانا جان به نظرم طبیعی است...چون دور و برمون چند تا مامان تازه داریم که اونا هم همین مسئله رو دارن.......حتی با شوهرشون هم دعوا دارن که چرا به بچه ....تو میگن.....ولی می فهمم این احساس های جور و واجور آدم رو خسته می کنه و از پا در میاره..........کمی استراحت کن و به خودت استراحت بده....فشار کار که بالا بره توان بدن کم میشه و همه چیز پر رنگ تر بنظر میرسه.......کمی استخر و شنا فارغ از هر چیز و هر کس باید خوب باشه......به خودت برس....همین