خوشحالم

سلام

تمام مطالب رو دارم با گریه می نویسم .

امروز خیلی خوشحالم . با مامان حرف زدم و از شادی فقط گریه می کرد و منم ازین ور خط گریه ام گرفته بود . جشن برادر انجام شد . مامان می گفتن برادر رو پنج مرتبه صداش کردن روی سکو و بهش مدارک مختلف دادن از مدرک پزشکی تا مدرک زبان روسی و دانشجوی رتبه یک شدنش و ... نهایتا هم رییس دانشگاه با یه دسته گل میره پیش پدر و مادر و گل رو به مامان میده به عنوان قدردانی از مادر ممتازترین دانشجوی دانشگاهشون و میگه افتخار میکنه که برادر دانشجوی دانشگاهشون بوده و به پدر و مادر تبریک می گه و اینکه افتخار می کنه اگر برای تخصص هم اون دانشگاه رو انتخاب کنه .

 وای خدای من شکرت که این همه سال توی یه کشور غریب با زبان دیگه, این پسر ثمر تلاشش رو دید , خدای من شکرت که پدر و مادر نتیجه ی زحماتشون رو برای فرزندشون دیدن  .

و مهمتر از همه اینکه خدایا شکرت به خاطر بودن پدر و مادر که این صحنه ها رو ببینن و اشک شادی بریزن . خدایا شکرت , شکرت , شکرت

مامان می گفتن وقتی اسمش رو  صدا کردن با پدر تا آخرین لحظه ی جشن اشک ریختن . خیلی خوشحالم خیلی . با پدر صحبت کردم و صداشون شاد بود . شکرت خدایا شکرت .

سالها دلم لرزید و بهت التماس کردم  پدر رو حفظ کنی برای دیدن این لحظه . سالها با هر بار رفتن پدر به سی سی یو و عملهاشون قلب من تکه تکه شد که نکنه ... شکرت که مهربونی و این هدیه رو دادی . شکرت که کمک کردی به برادر که به بهترین و شایسته ترین نحو از پسش بر بیاد و این روز برای مامان و بابا بهترین روز زندگیشون بشه وقتی می بینن که پسرشون رو به عنوان رتبه ی یک و ممتاز معرفی می کنن و فکر می کنم اون لحظه پرواز می کردن هر سه نفرشون . خدایا هیچ وقت نمی دونستم تا این حد مهربونی که این احساس رو به ما بدی , احساس افتخار و سربلندی . این حس برای پدر و مادر وصف نشدنیه که بین اون همه پدر و مادر فقط به اونا گل داده بشه توسط رییس دانشگاه و ازشون تقدیر بشه بخاطر فرزندشون .

نمی تونم احساسم رو بگم . نمی تونم بگم چه اندازه مخلصتم که این روز رو به وجود آوردی .. سپاس و هزاران بار سپاس .

پدر و مادر جشن های اتمام تحصیلات ما ها رو هم دیدن ولی این یکی یه چیز دیگه بود . ما چهار تا بچه اییم . و سه تامون که من و یه خواهر و برادر می شه هر سه رشته ی پدر رو خوندیم و به غیر از خواهر که کار نمی کنه من و همسر و برادر و پدر همکاریم . برادر کوچیکه که همین آقای دکتر ما باشه ایران که بود اصلا درس نمی خوند و حتی دبیرستان رو به زور تموم کرد چون خیلی شیطون بود . بعد از سربازی پدر و مادر که تحصیلات براشون خیلی مهمه براش دوتا راه گذاشتن که یکی این بود که ایران بمونه و براش معلم بگیرن و کنکور بده و ... و یه راه هم این بود که بره یه کشور دیگه. برادر هم رفتن رو انتخاب کرد . دو سال موند و کالج رفت و زبان خوند و برگشت و یک سال موند و نرفت و باز مامان بابا هولش دادن و فرستادنش . پزشکی رو انتخاب کرد و شروع کرد ولی تا چند سال اول همه دلمون میلرزید. البته مامان و بابا بهش سر میزدن . درس خوندن سه تا فرزند اولشون عادی بود چون ما سه تا اصولا درس خون بودیم و خودمون راهمون رو پیدا می کردیم . این موضوعاته که این روز و این نتیجه رو خاص تر کرده و ارزشمند تر . کسی که شکوفا بشه و تبدیل به یه گل فوق العاده زیبا بشه که همین الان هر کشور و دانشگاهی که بخواد برای تخصص در هر رشته ایی بره با افتخار می پذیرنش و من همیشه از خدا می خواستم که نتیجه ی حرص و جوش خوردن های پدر و مادر رو به خوبی بهشون بده و حالا برادر کوچیک من که البته خیلی هم کوچیک نیست و 30 سالشه , همون برادری که هیچ کدوم فکر نمی کردیم از دیپلم بالاتر بره شده آقای دکتر رتبه یک یکی از بهترین دانشکده پزشکی های دنیا .

خدای من ! من بیدارم ؟؟؟؟؟

/ 7 نظر / 6 بازدید
مهسا

واییییی عزیزم.خیلی بهت تبریک می گم. واقعا خیلییییی حس خوبیه[بغل][گل][پلک]

آذین

مانای گلم. دیروز نوشته ت رو خوندم ولی وقت نکردم نظر بذارم. از دیروز دارم به این فکر میکنم که خوش بحال برادرت. نه بخاطر اینکه دکتر شده. نه بخاطر اینکه رتبه یک شده.و نه بخاطر موفقیتهاش. فقط خوشا بحالش که اینطوری تونسته دل پدر و مادرش رو شاد کنه. میتونه به خودش بباله که جواب یه عمر زحمت پدر و مادرش رو داده. بخاطر اینکه باعث شده رئیس دانشگاهش پیش پدرومادرش سر خم کنه و ازشون تشکر کنه. خدا حفظش کنه. کار بزرگی کرده.

بانوسرن

وای خدای من باورم نمی شه. خوش به حال برادرت که چنین پدر و مادر ماهی داره. واقعا اگه اونا نبودن این استعداد ممکن بود هرز بره. همین طور که خیلی ها اینطور شدن. امیدوارم همیشه شاد باشین و شاد زندگی کنید. تو و شوهرت همکارین! چه جالب.

المیرا-چاقی خوشبخت

واقعا"تبریک میگم بهت عزیزه دلم.راستی مرسی که اومدی پیشم وخیلی خیلی از آشناییت خوشوقتم[قلب]

پویا

سلام دوست خوبم اهنگهایی که خواسته بودی در وبلاگم قرار دادم. ببخشید طول کشید اخه اهنگ سپانلو و اصلانی خیلی کم بود یا فیلتر بود.هر کی جای شما بود بیخیال میشدم نمیذاشتم.اگه مشکلی در دانلود بود خبر بدید بهم.لطفا نظر یادت نره ها.بای بای.

بهار (خونه ی دل )

با خط به خط نوشته ات اشک ریختم تبریک میگم اول به پدر و مادر بعد برادرت و خودت انشالله که همیشه شاد باشید و خوش به حالتون ....

فاطمه

خیلی خیلی تبریک میگم خدا مامانو باباتونو حفظ کنه هم مامان باباتون باید به پسرشون افتخار کنن هم داداشتون به اونا [قلب]