شادی و غم

سلام

      جالب است در یک روز هم می توانی طعم شیرین شادی را بچشی هم طعم تلخ غم را .

     خوشحالم زیرا همسر کارشناسی ارشد جزا و جرم شناسی قبول شده و امروز هم کارهای ثبت نامش تمام شد . این همسر جان را از روز اول من در این رشته هول دادم و حتی کتابهای کنکور برای کارشناسی را برایش خریدم که تشویقش کنم. آن زمان خودم دو سالی بود لیسانسم را گرفته بودم و همسر هم جامعه شناسی خوانده بود و مدتی هم حسابداری , که رها کرده بود . انگار نمی دانست چه را دوست دارد و بنده خدا در دام من افتاد و من هم به سمت رشته ی خودم سوقش دادم و روزی که لیسانسش را قبول شد من روزنامه خریدم و دیدم اسمش هست ولی شماره شناسنامه اش یک رقم بالاتر است . با لب و لوچه ایی آویزان به خانه رفتم ( آن زمان دوست بودیم , البته از آن دوستی هایی که کل خاندان من و ایشان می دانستند )  مادر گفت چه شد و من جریان را گفتم و بعد تماس گرفتم با همسر و گفتم هستی ها ولی شماره شناسنامه فلان است .. دیدم زد زیر خنده گفت خب خودمم و این شماره ام است . من چنان فریادی زدم که مادر جان هم دو متر بالا پریدند . من انگار نتیجه ی عمل خودم را می دیدم . عربی و ادبیاتش را من استادش بودم . چه لذتی بردم آن روز. همان ترم اولش هم عقد کردیم . حالا هم دیروز نتیجه را که در سایت دیدم قند در دلم آب شد که آفرین بر خودم و بر تو همسر جان . بر خودم چون قوانین و توضیحات را ضبط کرده بودم و ایشان در ماشین در مسیرهای رفت و آمدش و حتی در خانه می شنید و کلا هر چه خودم می خواندم به او هم آموخته بودم . اصولا همسر جان من , وقت برای درس خواندن نمی گذارد و باید یکی دیگر زحمتش را بکشد و ایشان بشنوند . به نفع خودم هم بود ,‌ البته من آزاد شرکت نکردم ولی سراسری مجاز شدم با رتبه ی سه رقمی ولی متاسفانه تهران جایم نبود و من هم که جای دیگر نمی رفتم پس قبول هم نشدم . حالا این همسر عزیز درسش را می خواند و من افتخارش را می کنم و بر خودم و ایشان می بالم . امروز که به پدر شوهر خبر دادم قبولی همسر را می گفتند آفرین به تو عروس گلم , دستت درد نکند و هر گلی زدی به سر خودت زدی و ... من هم خوشحال .

     نمی فهمم زنانی را که از موفقیت همسرشان خوشحال نمی شوند و یا حتی ناراحت هم می شوند و حسادت می کنند. من نمونه اش را کم ندیده ام .

     امروز ناراحت هم شدم . دوست عزیزی که چند وقتی بود از ناحیه ی گردن اذیت بود و پیگیر درمانش بودم تماس گرفت و گفت ام آر ای کرده و دو توده در دو نیم کره ی مغزش پدید آمده و های های گریه می کرد . من شوک شده بودم ولی خیلی زود خودم را جمع  و جور کردم و با اطمینان کامل گفتم چیزی نیست و نهایتا آنقدر روحیه دادم و خنداندم که آخر سر دوستم با خنده گوشی را قطع کرد . پیشنهاد دادم با هم نذری کنیم و هر دو نیت کردیم . تلفن را قطع که کردم دیدم چه داغان شدم من و گلویم پر از بغض است . خدایا دوباره طعم از دست دادن دوست را به من نچشان . خواهش می کنم .  هنوز طعم تلخ مرگ سهراب زیر زبان من و همسر است و هنوز با گذشت سه سال عادتش نکرده ایم , هنوز در تک تک لحظه هایمان و خنده هایمان و غم هایمان دنبال سهراب می گردیم . اگر بود امروز را چه شاد بودیم به بهانه ی قبولی همسر . چه جشنی داشتیم با هم . سهراب دوست همسر بود با قدمتی طولانی و از روز آغاز آشنایی من و همسر ,‌دوست من هم بود و دیگر فقط دوست نبود عزیز بود و برادر . سهراب در هفته دو شب را حداقل در خانه ی ما بود و بعد از مرگش طاقت نیاوردیم و خانه را عوض کردیم . روزی که من به اصطلاح جهیزیه آوردم به جای برادرانم سهراب بود که با ما در حال چیدن خانه بود و گوشه گوشه ی آن خانه خاطراتش بود و من تا روزی که در آن خانه بودیم همه جا سهراب را می دیدم تا عوضش کردیم . هنوز هم در ماشین که می نشینیم , یکهو در حال خنده می خواهم سر برگردانم و چیزی به سهراب بگویم و تازه یادم می آید سهرابی نیست ... و باز طعم تلخ نبودنش و اشکهای من و همسر ...  

ببخشیدم اولش را شاد نوشتم و آخرش را با غم پایان دادم ولی زندگی همین است ... 

 

/ 5 نظر / 2 بازدید
عسل

زندگی ...این ناپایدار ....چی بگم ...امان از غمهایی که گریزی نیست ...بازهم خدا رو شکر شادیهایی هست که بشه باهاشون لبخند زد

مینا

سلام؛من م سازش هستم وبلاگت را دیدم خوشم اومد یه سری به سایت من بزن برات مفیده منتظرتم عزیزم

بانو سرن (خاکستر و بانو)

بابت قبولی همسر تبریک از صمیم قلب. امیدوارم چیزی نباشه و زودی خوب بشه. راس می گی من تا حالا هیچ دوستی نداشتم که از دستش بدم خدا رو شکر اما هنوز یاد پسرخاله جوونم می افتم زانوهام شل میشه و قلبم می سوزه.

باران

منم از موفقیت آقای میم خیلی خوشحال میشم...اونم ارشدشو با کمکه من قبول شد..خودش همش میگه....

ني لا

سلام دوستم سومین سالگرد بابا در راه است . برای همین می خواستم یک ختم قرآن بگزارم و امیدوارم که صوابش به همه ی عزیزانمون که دلتنگشون هستیم برسه . ممنون همراهیتون هستم .