توضیحی راجع به مطلب گذشته

سلام

     دوستان خوبم چرا تعجب می کنید ازینکه کسی بخواهد یک رویه ی مسخره و مزخرفی به نام دعواهای عروس و خانواده ی شوهر را عوض کند . من می خواستم این کار را بکنم . من می خواستم رویه ی جدید بنا کنم . تغییرات همیشه باید از خود ما شروع شود . من خواستم . من تلاش کردم . هر چه گفتند و هر کار که کردند به روی خودم نیاوردم یا نهایتا به خود مادر همسر گفتم و سعی در رفع کدورت کردم . این آموزه ی من از مادرم بود .

    مادر من با مادر شوهری سر کرد که بسیار بدخلق بود و به واقع زبانش نیش مار بود . این را من که نوه اش بودم درک می کردم و دوری می کردم از او  ولی مادر من همیشه گذشت می کرد . با اینکه بسیار زیاد هم اذیت می شد . مادربزرگ من با پسر خودش هم سرناسازگاری داشت و فقط رفتارش مختص مادر من نبود. دیگر باور همه ی ما بود که مادربزرگ این است رفتارش . شاید که نه , قطعا من توانایی مادرم را ندارم و دوم اینکه همسر من پدرم نیست و اجباری برای از خودگذشتگی ندارد.

    من از روز اول آشنایی ام با مادر همسر و خواهرانش تصمیم گرفتم که آنقدر خوب باشم که مشکلی نداشته باشیم چون خود آنها هم ادعا می کردند که ما نمی خواهیم مشکلی باشد و چرا باید همیشه سرسنگینی باشد و ... شعارهایی که بسیار گوش نواز بود هم می شنیدم پس باید تلاش می کردم .

    من وجدانم آسوده است.

    من مادر همسر نیستم که اگر کسی بپرسد عروست خوب است بگوید (‌ وقتی من باهاش خوبم اون چرا بد باشه ) 

    من خواهر کوچک همسر نیستم که شعار دهد که دوستانم می گویند خواهر شوهری به خوبی تو ندیده ایم .

    من خواهر بزرگ همسر نیستم که از روز اول دیدن عروس غریبه رفتار کنم و معذب کنم طرف مقابل را. باز می گویم خدا خیر بدهد او را که از اول مرزش را نشان داد .( ایران نیست و چند سالی یک بار می بینیمش )

     من خودم هستم و برای خودم زندگی می کنم . من احساس می کرم چون همسرم را دوست دارم باید برای خانواده اش انرژی بگذارم , وقت بگذارم , کمکشان کنم حتی اگر وظایف خواهر همسر را انجام دهم مهم نیست . مهم این است که همسر خوبی دارم و او هم دریغی ندارد برای خانواده ی من .

    من می خواستم تغییر دهم . می خواستم طرحی نو بزنم بر صفحه ی تاریخ عروس و خانواده ی شوهر .

    من این کار را هم با همسر برادرم کرده ام . هیچ گاه , هیچ گاه و هیچ گاه با او مشکلی نداشته ام . درگیر نشده ام . کنایه نزده ام . نامش را جز با جان به کار نبرده ام . حتی زمانی که اوج مشکلاتشان بود با برادرم . حتی زمانی که جدا شدند دلگیری میان ما نبود و من شنیدم که این را گفت . شنیدم که گفت هیچ گاه من خواهر شوهری نکرده ام . و این وجدان من را آسوده می کند .

    پس من خواهر شوهر بودن را هم تجربه کرده ام , آنهم نه خواهر شوهر برای زندگی مثل زندگی خودم که زن و شوهر به هم علاقه مندند , بلکه از آن زندگی های پر دردسر و پر دعوا .

    پس این تغییر باید کی شروع شود؟؟؟؟ من کم آوردم . آسیب می بینم اگر بخواهم باز هم همان آدم قبل باشم و ببخشم و بیامرزم . من این بار می خواهم فقط فاصله را حفظ کنم . حتی دیگر احساسی به واژه ی مامان و بابا ندارم . اگر روزی فرزند داشته باشم این واژه را هم عوض می کنم . من دیگر نمی خواهم برای خواهر همسر پله شوم و ماله ایی برای پوشاندن خطاهایش . فقط همین . همسر بسیار موافق این تغییرات است بسیار . 

     

/ 15 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فاطمه

همین که آرامش داری خودش کلی ارزش داره ![ماچ] اوهوم.ولی دیگه اینجور وقتا لازمه آدم تجدید نظری بکنه![رویا]

سپیده خاطرات من

تو خیلی خوبی دوس دارمت راستی قرار برای ماساژ رو پایه ام[ماچ]

nazi

تو الآن دقیقا" مشکل خواهره منو پیدا کردی . مامان دوقلو ها اونم یه همچین شرایطی با دختره خواهر شوهرش براش پیش اومد :(

نوا

امیدوارم این تغییرت خوب باشه وبرای خودت ارامش بیاره چون فکرنمیکنم اونها اصلا بفهمن.متاسفانه اونطرفی ها همه چیو مصادره به مطلوب میکنن هرقدر هم میخوای کناربیای نمیشه.

بهار

سلام دیگه قاط زدی هاااا امیدوارم تصمیمی که گرفتی اثر داشته باشه

غزل

اصل اینه که وجدانت آسوده است

نگار

سلام حالتون خوبه؟ من اومدم بهتون سر زدم اگه خواستید شما هم به من سر بزنید

پیوند

سلام به نظرم تصمیم بسیار عاقلانه ای می گیرید. من هم چند ساله این تغییر روش را امتحان کردم و بسیار اسوده خاطر شدم هر چند همسر من مثل همسر شما موافق این تغییر نبود و بالطبع من خیلی اذیت شدم اما به نظرم وقتی براشون مایه نگذاری و از خود گذشتگی نکنی دیگه هیچ کدام از عکس العمل هاشون هم مهم نخواهد بود و همیشه احساس پیروز بودن می کنی