خدایا انصافت را شکر..

سلام

من هیچ زمان در زندگی ام راحت و آسوده چیزی را به دست نیاورده ام . آنقدر بالا و پایین شده ام آنقدر جنگیده ام تا حتی حق طبیعی خودم را بتوانم بگیرم . عادت کرده ام به این احوال . کلا جاده برای من صاف و هموار نیست . کوهستانی کوهستانیست با سنگلاخ هایی آنچنانی .

حالا همین  روند باید در دوران بارداری هم باشد !!! خدایا انصافت را شکر ...

از یکشنیه یعداز ظهر حرکاتش را احساس نمی کردم . صبر کردم صبر کردم . شب دل درد هم داشتم .آخر شب به همسر گفتم دستت را بگذار ببین تو چیزی احساس می کنی اگر تو هم حسی نداشتی برویم بیمارستان. همسر شروع کرد با دخترش حرف زدن و نوازش کردن . می گفت حرکتش را احساس می کند .

با اینکه برایم سخت بود باورش ولی سعی کردم به خودم باور دهم که نخواسته آرامم کند . صبح هم همان وضع بود . حوالی ظهر دیگر کارم فقط گریه بود . می خواستم فقط و فقط دکترم من را ببیند که او هم عصر مطب بود .

همسر زود به خانه آمد که آرام باشم .

دکتر معاینه کرد . دخترم شکر خدا ضربان قلب داشت ولی من از درد چشمانم سیاهی می رفت . یک ریعی حرکاتش را زیر نظر گرفت . تکان هم می خورد ولی من هیچ احساسی نمی کردم . نهایتا دکتر گفت دچار تورم شدید روده شده ام . می گفت آنقدر روده ات متورم است که هیچ حرکتی را احساس نمی کنی باید یک هفته کامل در خانه استراحت کنی و اگر آرام نشد روانه ی بیمارستان شوی ... دارو هم داد و از خوردن میوه هم قدغن شدم .

خدایا نمی شود من چند روزی با آرامش شیرینی دورانی را که می گویند خیلی شیرین است , بچشم ؟؟؟؟ من به کنار , از کودکی به دست آوردن با سختی را آموختی ام ولی دخترم چه , نباید مادر بی دغدغه داشته باشد ؟؟؟

کمر درد هم که جایش امن است و به راحتی خدمتم می رسد . قرار شد کمربند بارداری بگیرم . این هم خود ماجرایی داشت . دکتر گفت خودم باید بروم که اندازه کنند .فوتبال در حال پخش بود رفتیم که در ترافیک نمانیم و زود برگردیم. سمت ولیعصر جایی که آدرس داشتیم . گل را زدند و شلوغی خیابان همان و در ترافیک ولیعصر ماندن همان و تازه 10 به ونک رسیدیم . فکر می کنید از کجا ؟؟ از پارک ساعی تا ونک . حدود 12 هم در  خانه بودیم تازه دست خالی .

 استراحت ؟؟؟ بله استراحت !!!!

همسر هم با دیدن آمبولانسی که هیچ راه رفتن نداشت شاکی بود که این مردم که حتی خط ویژه را بسته اند فکر نمی کنند شادی کردن هم اصول و قواعدی دارد و شاید بیمار بدحال یا یک زن باردار در حال زایمان در آن آمبولانس است ؟؟؟

کاملا حرفش را قبول دارم . خط ویژه پر بود از ماشین هایی که ترافیک درست کرده بودند . آمبولانس بیچاره از یکی از خیابان های فرعی گاندی می خواست وارد ولیعصر شود که نمی توانست . همه ماشین ها را خاموش کرده بودند چون راهی نبود و فقط داد و  بیداد مثلا شادمانی مردم را می دیدند . اگر همین مردم به پارکی بروند و شادی کنند این مشکلات هم نمی شود . بیچاره پزشک آمبولانس پیاده شده بود و هر کاری می کرد نمی شد که بروند و کم مانده بود گریه کند ..می گفت مریض بدحال دارد.تا بیمارستان دی هم راهی نیود..

همسر می گفت خیلی ها هستند که امشب به خدمات پزشکی نیاز دارند و راهی برای کمک نمی گذارند مردم.

ما در ایام ژانویه و کریسمس اروپا بوده ایم . مردم شب ژانویه و کریسمس به خیابانها می ریزند . شادی می کنند و می رقصند . در پاریس فقط یک خیابان شانزه لیزه را پلیس بسته بود و آنهم نه خط ویژه . مردم هم آنجا بودند و حوالی برج ایفل . ماشین هم نیاورده بودند . در فرانکفورت و ژنو هم همین اوضاع را دیدم. مردم شادی می کنند و پایکوبی ولی حریم ها حفظ می شود . خیابانها اینگونه نمی شود . خطوط ویژه و اضطراری همیشه باز است حتی اگر ساعتها ترافیک باشد یک ماشین از آن خطوط عبور نمی کند ولی در ایران شادی هم صورت دیگری دارد. هیچ کدام از آن آدم ها فکر نمی کنند شاید خانواده ی خودشان در یکی از آن امبولانس هاست یا نیاز فوری به خدمات پزشکی دارد .

/ 16 نظر / 11 بازدید
نمایش نظرات قبلی
باران پاييزي

بانو براتن آرزوي سلامتي دارم. اميدوارم كودكتون در محيط امن بزرگ بشه و پرورش پيدا كنه.

ندا(امین)

عزیزززززم غصه نخوری ها استرس و ناراحتی از التهاب روده بدتره, ناشکری نکن دوست خوبم سلامتی ش بزرگترین نعمته[فرشته] انشااله به زودی خوب میشی و به بیمارستان هم احتیاج پیدا نمی کنی عزیزم[قلب] میبوسمت و خداوند یاور و پشت و پناه هردوتون[قلب][ماچ]

نوا

الهی من بگردم .میفهممت .بدترین حالت دیوانه کننده زمانیه که تکون را احساس نمیکنی.من کشیدم میدونم.الان بهتری؟توی روزولت یکی دوتا ازمغازه هایی که لباس بارداری میفروشن ازین کمربندها ترکش رادارن ازین امریکاییهای تولید چین داروخانه ها خیلی خیلی بهتره.اگرمجازی که ازونها بگیری سری به اونجابزن.ماهم دیروز دقیقا تو ترافیک ونک بودیم.ازحقانی میخواستیم وارد ونک بشیم.بعد هم ترافیک نیایش داغون شدیم تارسیدیم.برای کمردردت ازین بالشهای حاملگی بگیر که میذاری بین پا وبه پهلو بغلش میکنی میخوابی خیلی تو کمردرد موثره.خواهش میکن فکر نکن ازین فکرا بیا بیرون فقط خودتو ودختر مهمی گلم.

قندک بانو

عزیز دلم[بغل] الهی بمیرم برات [ناراحت] ولی خوب خداس دیگه . هیچ کاریش بی حکمت نیست[افسوس] انشالله ازین به بعد با خوبی و خوشی همراهه تا آخر 9 ماه[بغل] مردم ما متاسفانه یا زیادی شور میشن یا بی نمک[خنثی]

گلابتون بانو

غصه نخور مانا جان. انشاالله زودتر خوب میشی. زندگی همینه دیگه! برات دعا می کنم. به خودت استرس وتارد نکن برای دخمل کوچولو خوب نیست. منم هیچ از این مدل جشنا خوشم نمیاد. از این مدل شادی کردنهای الکی که زندگی مردم رو به می ریزه. دیشب هم نرفتم تو خیابون. متاسفانه ما هیچ کارمون به قاعده نیست. نه شادیمون, نه عزاداریمون!!!

باران

عزیز من...اینا برای اینه که دخترت میخواد بیشتر ناز کنه و خودشو لوس کنه و دل تو رو ببره که وقتی به دنیا اومد نتونی چشم ازش بر داری و خواستنی تر باشه........ساده نباش...الان دوره زمونه عوض شده...بچه ها باهوش شدن حتی یک جنین هم ضریب هوشیش از من و تو بیشتره و زبل تره.....[نیشخند]

بهار

سلام عزیزم خوبی؟ ای بابا ببین این قرتی گیر چه مامانی افتاده هاااااااااااااااا مواظب باش و استراحت کن خیلی هنوز هم باهاش حرف بزن دیگه چیزی نمونده ها گلم [ماچ]

فاطمه

ای خدا :( مراقب خودتو جوجه ت [قلب] باش کاش من پشتکار تورو داشتم .. هعی :( رعایت که نمیکنن که !

بهار

[نیشخند][نیشخند]

یه دوست

مراقب میوه وجودت باش عزیزم. میدونم همه چیز به خوبی پیش میره و یه دختر خوشگل و نابغه به دنیا میاری راستش اولین باره به وبلاگتون میام و شاید بگید چقدر بی ادبه که کامنت اینطوری میزاره دفعه اول. اما این پستتون عجیب من رو به یاد داغم انداخت. اونروز صبح پدر من در مشهد به رحمت خدا رفت و مادرم باید از مشهد به تهران می امد و در ترافیک با اون حال زارش بود. و من این طرف دنیا تک تک اون مردمی که شاد بودند رو گاه قسم میدادم گاه نفرین می کردم گاه التماس می کردم که به خدا در این میان عزادار و بیماردار هم هست و چرا باید یکی مثل مادرم ساعتها زجر بکشه می بوسمت