تاوان حماقت

سلام

تلفن زنگ می زند . سلام و احوال پرسی .خانم... از دوستان است . می گوید دوستش می خواهد حضانت دخترش را بگیرد . چه کند ؟؟؟

سوالهای اولیه و نهایتا می فهمم خانم صیغه ی شخصی بوده . دختری هم دارد . حالا هم صیغه را فسخ کرده و دخترک هم پنج ساله است .

می گویم خب تا هفت سالگی که مادر عهده دارش است بعد از آن موقع باید فکری کرد . از الان زود است .

می گوید نمی خواهد حتی آن چند ساعت در هفته را پیش پدرش باشد . پدر جنون جن * سی دارد ، شی * شه هم مصرف می کند مادر هم چند باری شاهد بوده که با دختر حرکاتی انجام داده که اگر نمی رسیده معلوم نبوده به کجا می کشد و ...

هی می گوید و هی من بیشتر سرم سنگین می شود . خدای من ...

می گویم می توان به این موضوع استناد کرد و اجازه ملاقات هفتگی را هم نداد ولی من برای راضی کردن وجدان خودم اول باید اطمینان پیدا کنم حرفها صحت دارد و اینکه دختر مورد آزار واقع شده است یا نه ؟؟

معرفی شان می کنم به دکتر ... آسیب شناس اجتماعی و دکتر ... روانشناس کودک .

حرفشان برایم حجت است .

جنون جن * سی پدر را تایید کردند . کودک نزد آنها پدرش را شیطان معرفی کرده و می گوید مجبور است بگوید دوستش دارد چون اگر نگوید مادرش را می زند . از حمام کردن با پدرش لذت می برد و می گوید تنها دوست دارد با او برود . از حرفهای کودک این است که وقتی درد داری باید تحمل کنی و ...

باید به پزشکی قانونی بروند . باید گواهی بگیرند و مهم تر از آن نکته ایی است که مادر اصلا به آن توجه ندارد سلامت روانی دخترک است که در ناسلامتی کامل است .

اما من این وسط مانده ام حیران . این خانم خانواده داشته و دارد . بی کس نیست، درست است بیوه بوده ، درست است نیازهایی داشته ولی چرا مدت صیغه اش را مرتب تمدید می کرده . زمانی که می فهمد که گویا از همان اول هم می فهمد که همسرش مشکلات عدیده و اعتیاد دارد ، زمانی که با چشم خودش می بیند که همسرش دن * بلان گوسفند را در یخچال می گذارد و از آن به عنوان وسیله ی خ و د * ار ضا یی استفاده می کند  ... 

چرا ادامه داده ؟؟ چرا باردار شده ؟؟ چرا تا به حال کشش داده ؟؟ خودش هم جوابی ندارد .

تاوان حماقت این مادر را کودکش داده و می دهد . ندیدن پدر شاید از آسیب های بیشتر جلوگیری کند ولی این کودک آسیب دیده و به زودی هم دچار بلوغ زود رس می شود . آن زمان است که محشر می شود روزگار این کودک .

تاکید کردم بارها که جلسات روانکاوی را ادامه بده . کودکت نیاز دارد به درمان ولی نمی دانم تا چه حد گوش می دهد .

این اتفاقات کم نیست . این اتفاقات فقط برای همسایه نیست . آزار جنسی کودکان تعریفش با آنچه ما فکر میکنیم متفاوت است . هر نوع لمس کردن ، فشار دادن ، بوسیدن ، مالش ، دست زدن ، در آغوش کشیدن های به قصد چسباندن به خود و .. را شامل می شود . بیشتر مراقب کودکمان باشیم . لازم نیست حتما غریبه ایی از در وارد شود . لازم نیست حتما دشمن باشد . لازم نیست حتما فرزندمان دختر باشد . حواسمان به تمام اطرافمان باشد .

دختری 14 ساله را می شناختم باردار . نمی دانست کودکش از برادرش است یا دایی اش . هر دو سالها مهمان رخت خوابش بوده اند و دختر از ترس ساکت بوده یا آن دیگری که سالها بازیچه ی دست عمو و پدرش بود یا همان مطلبی که چندی پیش نوشتم از رابطه ی مادر و دختر .

همه را متهم نکنید . فقط بیشتر مراقب باشید . آلارم های خطر را می توان زود تشخیص داد .آموزشش دهیم که هرکس حریم خصوصی دارد و دیگری نباید به آن دست بزند . من روانشناس نیستم ولی می دانم راه دارد .

شاید کودکمان را بترسانند شاید هم کودکمان لذت ببرد . دور ازذهن نیست . کودک درکی از آن ندارد و فقط احساس لذتی را تجربه می کند که برایش خوشایند است . از همان نوزادی کودک این لذت را احساس می کند . حتی روانشناسان می گویند زمان تعویض نوزاد مراقب باشید که از لمس بی مورد او پرهیز کنید چون برایش خوشایند می شود و حساس به آن .

نمی دانم دیده اید یا نه . کودکانی که بدون اینکه بدانند چه می کنند خود * ارضایی انجام می دهند . یکی از دوستانم معلم یک پیش دبستانی است . بزرگترین معضل سال تحصیلی قبلش حضور کودکی بود که مرتب این کار را می کرد و باعث شده بود شش نفر دیگرهم تا آخر سال به این عمل عادت کنند . جالب است که پدر و مادر هر دو پزشک بودند و در کمال اطمینان می گفتند کودکشان مشکلی ندارد . این موضوع مختص پسران نیست . دختران خردسال هم درگیرش می شوند .

برای بعضی فقط کنجکاوی است و برای بعضی نه و اطرافیانشان هم دستی بر آتش داشته اند و این حس را برانگیخته کرده اند . باید با کنجکاوی شان هم درست برخورد کرد . باید یاد بگیریم اگر کودکمان ترسی داشت چه کنیم حرف بزند . چه کنیم بدنش را لمس نکند و نگذارد لمسش کنند . چه کنیم همه ی اتفاقات را به ما بگوید و ..

 من شروع کرده ام به یاد گیری . اگر دوست دارید شما هم شریک شوید . می خواهم هرچه می آموزم بنویسم . شما هم بنویسید در نظرات و من در پستی می گذرامش . به همدیگر کمک کنیم . به کودکانمان کمک کنیم .

 

 

 

/ 30 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سهیلا

آخ که این کودکان چقدر بی پناهند

ابان

سلام بعد از خواندن مطلب شما ..حس تلخی داشتم ..

ندا(امین)

وای سرم سنگین شد... سخت و تلخ و میاسفانه واقعی... لعنت بر بی فرهنگی و نادانی...[ناراحت]

بیتا

مشکل ازونجایی شروع میشه که خودمابعنوان مادر هم کم فهمیم وهم بی تجربه...بقول خودت مادرعلایم بیماری رو درشوهرمیدیده اما چشم میبسته...چون نمیفهمه رابطه سالم چیه آدم سالم کیه تا خودمون تربیت ودرمان نشیم اوضاع روزبروز بدترمیشه

پرنیان

چقدر دردناک بود[ناراحت] عاقبت این کوچولوهای بی گناه چی میشه با این تجربه های تلخ واقعا متاثر شدم وناراحت[ناراحت] خوشحال میشم مطالب رو بخونم وبیشتر راه رو یاد بگیرم تا بتونم مراقب دخترم باشم ممنون

ندا(امین)

برام دعا کن... اوضاع روحیم بهتر شد باهات تماس میگیرم مهربونم[قلب] دوست دارم وقتی صدامو میشنوی پر انرژی و جیغ جیغو باشه... ممنونم که منو یادته...

sayeh

[ناراحت] مانا جونم خودت خوبی؟بره تو دلی ات خوبه؟[قلب]

فاطمه

نمیدونم چی بگم کاش همه بتونیم یه کاری کنیم ؛ همین که آگاه بشیم کمک بزرگیه به هممون. برگشتن داداشت هم به سلامتی[گل]

فهیم خاتون "از آجیل فروشی"

مطلب ناراحتم کرد،چندشم شد از پدری که قدر هدیه خدا را نمیدونه از مادری که بدون در نظر گرفتتن عاقبت کاری که میکنه دست به هر کاری میزنه !چقدر بیفکر،آخه چقدر خود خواه باید باشی برای همچین کار هایی؟ چرا باید یه دختر بچه تاوانشو پس بده؟کی مسئول اشتباهات احتمالی فردای این بچه است؟

مادر جون امیر محمد

خیلی وحشتناکه