آش شله قلمکار

این وبلاگ یه آشه . آش شله قلمکار .

ماجراهای من
ساعت ۱۱:۱٢ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٥ شهریور ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

سلام

چرخ زندگی داره می چرخه . البته این چرخه چرخ همه مونه و واسه همه می چرخه .یه روز خوب و یه روز بد .

چه تعطیلات بدی بود . یه روزش رو رفتیم خونه ی پدر همسر , واسه بقیه اش برنامه ریزی کرده بودیم ولی  بقیه ی روزاش رو همسر همش مریض بود . روزهای مسخره ی تعطیلی ...

راستی یه ماساژ دیگه رو امتحان کردم . ماساژ سنگهای داغ ( آتش فشانی ) پیشنهادش می دم به کسانی که تحمل یه خورده گرما رو دارن و درد توی ناحیه ی کمر یا پا دارن . معرکه است و کاملا جنبه ی درمانی داره . بعدش که تموم می شه از شدت آرامش می خواین ساعتها بخوابین و انگار نه انگار قبلش دردی داشتید . سه هفته یک بار باید این ماساژ رو گرفت و زودتر نمی شه . بعدش هم تا دو سه روز باید آب فراوون بنوشید که سموم جمع شده توی نقاط مختلف بدنتون خارج  بشه . من در شرایط خیلی بدی رفتم با دردای شدید و با حس و حال خوب اومدم بیرون . البت این بار ماساژورم ایرانی بود , خودم انتخابش کردم البته به پیشنهاد یکی از کارکنان اونجا چون بهش گفتم من درد دارم و این تایلندی هم نه فارسی می فهمن و نه انگلیسی . به جز چند تا کلمه و اکثرا توی رسوندن منظورت بهشون مشکل داری . مثلا دفعه ی پیش به خانومه می گم زانوم رو بیشتر ماساژ بده , کلا دیگه ماساژ نداد . هر چی هم می گفتم نمی فهمید. باید بهش می گفتم رزروشن رو صدا کنه که نمی دونستم این کار رو می شه کرد . ماساژورهای تایلندی واسه کسانی خوبه که میرن دراز می کشن و فقط ماساژ می بینن بدون اینکه نیاز باشه بگن اینجا و اونجا .

حالا یه موضوع دیگه این همسر خان دیگه بدجوری رفته توی فاز بچه . همش داره در موردش حرف میزنه . حالا من که تا دو روز پیش می خواستم , واهمه دارم و دچار وحشت شدم ولی ایشون سرخوش و شنگول .

دیروز زنگ زده می گه خیالم راحت شد دندون پزشکشم پیدا کردم . من جا خوردم که منظورش چیه . گفت یه دندون پزشک دوستم گفته که واسه بچه های از 2 سال بدون آمپول بی حسی و درد کاراشون رو انجام میده . من مردم از خنده . می خواستم بگم عزیزم اول بذار بچه ایی به وجود بیاد بعد به 2 سالگیش فکر کن . ولی به خاطر اینکه نخوره توی ذوقش فقط خندیدم و خودشم از ون ور خط هر هر می خندید .

منم که به توصیه ی همسر تا حالا دو تا دکتر زنان رفتم و کلی آزمایش و ویتامین و ... . دختر عمه ی یکی از دوستام متخصص زنانه و ظاهرا همه ازش تعریف می کنن و خودشم دو تا پسر می خواسته با رژیم های خودش هر دو فرزندش پسر شدن . دو روز پیش رفتم پیشش و یه دستور العمل بلند بالا بهم داد که چی بخوریم و نخوریم . 

توی مطب دکتر خیلی طول کشید تا برم داخل . چند تا خانوم بودیم که با هم شروع کرده بودیم حرف زدن . یه خانومه بود که پرستار بود . خودش دوقلو داشت و به من می گفت یه دفعه دوقلو بیار تموم .  وقتی من رفتم داخل و اومدم بیرون از جاش بلند شد و من رو بغل کرد و گفت حس خوبی ازت میگیرم و دلم می خواد یه چیزی بهت بدم با یه نیت خوب . یه زنجیر با یه پلاک یس . مثل دستبند بسته بود به مچش که درآورد و بست به دست من . کلی شرمنده شدم و کلی تشکر کردم . گفت این رو دستت کردم به نیت یه بچه  ی سالم و نیت دوقلو .

خدای من ! من دارم واسه یکیش وحشت می کنم حالا اطرافیان دعا می کنن دو قلو . من ژنش رو دارم . مادر مادرم دوقلو داشته ( البته هر دو فوت کردن ) . خدا رحم کنه و من از پس همون یه قلش بربیام دوتاش واسه اونایی که می تونن .

خلاصه اینکه من فکر کنم تا سه ماه دیگه هر روزم به همین حرفا و افکار بگذره .

یه چیز دیگه هم بگم . قبل از تعطیلات رفتیم کلاه قرمزی و بچه ننه . چقدر این فیلم مزخرف بود . نه توی رده ی سنی کودک بود و نه بزرگسال . یه چیز معلق بی مزه اون وسط . کلی آدما وسط فیلم ار سینما رفتن بیرون بچه ها هم همش شلوغ می کردن به جای اینکه یه فیلم باشه پر از شادی و هیجان واسه بچه ها.. از پسر خاله توی فیلم پرسیدن پیامت چیه گفت بدبختی !!! آخه اگه این فیلم واسه کودکه که به به  . از سن کم باید بدبختی رو یاد بگیره ؟؟ بذارین خودش به وقتش می فهمه بدبختی چیه . ما هم هی نشستیم ببینیم  شاید یه تحولی رخ بده ولی هیچ .

به هیچ کس پیشنهادش نمی دم . به نظر من علت فروش بالاش هم سابقه ی ذهنی همه است نسبت به کلاه قرمزی و پسر خاله . من خودم عاشق این دوتا کاراکتر هستم ولی این دفعه ایرج طهماسب که نویسنده ی این فیلم باشه گند زد . مثلا کلاه قرمزی میره خواستگاری به دختره می گه عروس خانوم لش بازی در نیار . آخه شنیدن این چیزا به درد کودک می خوره ؟؟؟؟ یاد که بگیرن با پتک هم نمی شه از دهنشون انداخت . خداییش زمان کودکی ما چی بود حالا چیه ؟؟ یادتونه شهر موشها . من توی سینما دیدم . یکی از قشنگ ترین خاطرات کودکی منه که خاله ام همه ی بچه های خواهراش و برادرش رو جمع کرد و ما رو برد سینما و کلی بهمون خوش گذشت . هنوز با لذت شهر موشها رو می بینم .

پر حرفی زیاد کردم .

شاد شاد شاد باشید .